מתכנתים

by preston rudd

מי מאיתנו לא חלם פעם אחת במהלך חייו בתקופה זו אחרת מה היה קורה אילו הוא היה חושב על הרעיון של רשת הפייסבוק, שאותה ייסד מארק צוקרברג, או על הרשת החברתית לשיתוף קבצי מוזיקה שפתוחה על ידי שון פנינג, או אפילו על מערכות ההפעלה של מייקרוסופט שפותחו על ידי ביל גייטס. המשותף לכל השלושה הוא שכולם מתכנתים אשר פרצו את הגבולות של עולם הטכנולוגיה עם המצאה אחרת ששינתה את חיינו כמעט מקצה לקצה.

הביקוש למתכנתים בימנו

בימים כמו היום, שכל הכל סובב סביב עניין התכנות כמעט כל אחד יכול להיות המארק צוקרברג או שון פנינג הבא. כיום כאמור מתכנתים הוא מקצוע בעל ביקוש גבוה מאוד לאור העובדה שכמעט בכל חברה יש כיום צורך להחזיק מתכנת, גם לא במשרה קבועה אז בחצי משרה או בתור פרילנסר. הסיבה לכך היא שעסקים רבים כיום רוצים לעשות את הקפיצת מדרגה לעולם האינטרנט, הטכנולוגיה והאפליקציות על ידי יצירת חנות אינטרנטית או יצירת אפליקציה לעסק ולטובת כך יש להעזר בכישוריהם של מתכנתים. כאמור אם בעבר המתכנתים היו עוסקים רק בתחום פיתוח תוכנה, פיתוח אתרי אינטרנט וממשקי משתמש, כיום תחום פיתוח האפליקציות הוא תחום נרחב מאוד שתופס לא מעט מקום בעולם התכנות ונחשב למקצוע מבוקש בקרב מתכנתים

איך אנו יכולים להכנס לעולם המתכנתים

ישנן מספר דרכים שאם נעקוב אחרי אחת מהם נוכל לעבוד בתור מתכנתים, כאשר הדרך הפופולרית והמוכרת ביותר היא דרך האוניברסיטאות ומכללות אשר  מציעות לסטודנטים שלהם תואר במדעי המחשב, אשר במסגרתו לומדים הסטודנטים שפות תכנות שונות. בנוסף ניתן להפוך גם למתכנתים על ידי השלמת קורסים שונים, גם במסגרת אזרחית או אף במסגרת הצבא. כל גוף מציע קורסים שונים כאשר ניתן לבחור במסלול מתכנתים לאפליקציות מובייל, מסלול תכנות של שפות תכנות שונות, פיתוח אתרים וממשקים, ומערכות מידע שונות.

אופציות העסקה בתור מתכנתים

בתור מתכנתים נוכל לעבוד בתום הלימודים גם בתור שכירים בחברות אשר מעסיקות מתכנתים אך במקביל או במקום זה להציע את שירותינו בתור פרינסלרים בתחום התכנות וכך לעבוד על מספר פרויקטים במקביל.

Related Posts