איך לבנות ספסל מעץ לגינה

by preston rudd
ספסל מעץ לגינה

ספסלי עץ לגינה הפכו מצרך פופולארי ונפוץ בקרב בתים ובעלי עסקים בישראל. איפה אנחנו רואים אותם? כשאנו נכנסים למשל לאירוע אליו הוזמנו, לרוב בכניסה ניתקל בפינת זולה כזו או בפינת ישיבה עם כל מיני סוגי של ספסלים חלקם מעץ, חלקם ממתכת ויש אפילו פינות ישיבה מראטן. גם כשאנו סתם הולכים ברחוב, בשכונה או בפארק הציבורי הקרוב לביתנו, תמיד יש איזה כמה ספסלים  שנמצאים שם הן לנוי והן בכדי לשרת אותנו התושבים למנוחה קצרה או המתנה. אין ספק כי ספסלי העץ משדרגים כל חלל בו הם נמצאים הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית.

 

מסתבר שניתן גם לבנות בעצמנו ספסלי עץ שיקשטו את הגינה הירוקה והפרחונית שלנו, בין אם זה ספסל נדנדה מעץ, ספסל המשלב עץ עם מתכת, ספסל פיקניק ועוד. הספסל שהכי קל לבנות בעצמנו נקרא ספסל זולה.

 

 

אז מה צריך בכדי לבנות ספסל עץ לגינה?

בדרך כלל נהוג לבנות את ספסל העץ לגינה ברוחב של 60 סנטימטרים ואורך של 70 ס״מ. לכן, טרם אנחנו בונים את ספסל הזולה יש גם לבחור את הכריות המתאימות אותן מניחים על הספסל לאחר הבנייה אך הן חייבות להיות תואמות לספסל מבחינת המידות. חשוב גם לפני תהליך הבנייה של הספסל להכין כלים וחומרים הכוללים בין השאר מסור עגול, מברגה, משייפת ומקדחה. דרושים גם ברגי סיבית מסוג 4*50, 2 צירי T במידה ’’4 וכמובן עצים. 2 יחידות באורך של 72 סנטימטרים וברוחב של 20 סנטימטרים ובעובי של 4.5 סנטימטרים, 2 יחידות באורך של 50 סנטימטרים, רוחב 10 סנטימטרים ועובי 4.5 סנטימטרים ו-9 יחידות באורך של 70 סנטימטרים, רוחב 10 סנטימטרים ועובי של שני סנטימטרים. הלוחות הראשונים ישמשו לרגלי המושב של ספסל העץ, השניים למשענת והאחרונים למושב כמובן. ניתן להיעזר במגוון של סרטונים ומדריכים הפזורים ברחבי הרשת וכך לבנות את הספסל שלב אחר שלב בעצמכם. שימו לב כי אתם מקפידים על כל כללי הביטחון שכן מדובר במוצר עליו יושבים ולכן הוא חייב להיעשות במקצועיות.

Related Posts