גלשן סאפ

by preston rudd
גלשן סאפ

גלשן סאפ טרנד חולף או ענף ספורט שישאר אתנו?

גם אתם לא מפסיקים לשמוע על חברים שלכם שיצאו, קנו גלשן סאפ והתחילו למלא את סופי השבוע שלהם בעמידה יציבה יותר או פחות, על גלי הים התיכון?

זה לא רק אצלכם. כמות גולשי הסאפ החובבים גדלה כל הזמן ובימי הקיץ האחרון, אפשר אפילו היה למצוא קייטנות סאפ מתמחות שמלמדות אתה ילדים שלכם גלישה נכונה ובטוחה ובעיקר מהנה.

 

אז מה מיוחד כל כך בגלישת סאפ שמושכת את כולם?

קודם כל, נבין מהי גלישת סאפ ומאיפה היא הגיעה אלינו. 

sup או בעברית סאפ, מייצג את המילים Stand Up Paddle Surfing – גלשן לחתירה בעמידה. כשמשו כן הוא, גלשן רחב במיוחד שמאפשר לנו יציבה יחסית נוחה על המים. ההתקדמות עם הגלשן מתבצעת בעמידה ובאמצעות משוט מיוחד אתו אנו חותרים במים. כל מים. בים, בנהרות, בנחלים רחבים או אפילו באגם. הסאפ מתאים לכל סוגי מקורות המים ולכן, הוא מאפשר לנו הגולשים גמישות והתנסות בגלישות מסוגים שונים.

 

הסאפ האהוב, הגיע מהוואי שם התחיל כתחביב של צעירי המקום שבו גלשן נוח שכולם יכולים לגלוש עליו, עבר לחופי קליפורניה ומשם כבר התשט והתמסחר וכיום הוא סנגון גלישה שמקובל ונפוץ בכל העולם. עם הזמן החומרים השתפרו, מבנה הגלשן התמקצע והאביזרים הרבים שיש לו כיום, הוצעו למכירה. עד שהיום ניתן אפילו לקנות גלשן סאפ מתנפח שנכנס לתיק נשיאה קל ונוח, כך שאין תירוצים. הגלישה בסאפ יכולה להתאים לכולם והיא הפכה לספורט מועדף ונבחר במקומות רבים.

 

ואם אתם שואלים אותנו למה לבחור בסאפ? – פשוט כי זה כיף! 

הגלישה בסאפ היא יחסית קלה ללמידה, העמידה על הגלשן יחסית יציבה ובמידה והתעייפנו, אנחנו יכולים פשוט להישכב עליו (במים רגועים כמובן) ולנוח קצת. הגלישה בסאפ מוציאה אנרגיות, נפתחת שרירים והיא מהווה ספורט מצוין להורדה במשקל ולחיטוב.

 

כדאי ללמוד את זה?

למרות שמדובר בגלישה קלה יותר בהשוואה לגלישת גלים או רוח, עדיין מומלץ לקחת קורס גלישה בסיסי להתחיל אתו, ללמוד את היציבה הנכונה, את העמידה הנכונה על הגלשן. תחזוקה, בטיחות וכמובן, שיטות ודרכים לשפר ולהגביר את יכולות הגלישה שלנו. לאחר הקורס הבסיסי, תוכלו להמשיך ולהתמקצע לבד או להצרף לקבוצות גלישה רבות שקיימות בארץ ולגלוש אתם לטובת למידה משותפת. והעיקר, תהנו כי זה אחד מענפי הספורט היותר כיפיים ומהנים שיש כיום.

 

Related Posts