Home / בעלי מקצוע / 5 שימושים למדפים בתעשייה
מדפים לתעשייה

5 שימושים למדפים בתעשייה

פתרונות מידוף קיימים בתעשייה הקלה והכבדה. הם נפוצים במגזר הפרטי והציבורי בגלל שניתן להשתמש בהם בדרכים שונות, ובמאמר הבא נסביר על ההבדלים בין השימושים השונים

קשה לתאר את התעשייה המודרנית בלי פתרונות מידוף מתקדמים. בעזרת פתרונות מן הסוג הזה ניתן לייעל את תהליכי הייצור בתעשייה הקלה, לשדרג פרויקטים שקשורים לתעשייה הכבדה וגם לנצל את היתרונות של המגזר הפרטי והציבורי. בנוסף, כדאי להכיר את השימושים השונים של פתרונות המידוף ולבחור אותם בצורה נכונה:

  1. ארכיון

מוסדות תעשייה משתמשים בפתרונות מידוף לצרכי ניהול ארכיב וארכיון. אפשר להציב על גבי המדפים מסמכים שקשורים ללקוחות, ספקים ונותני שירותים. יש גם ארכיון שמסייע לנהל את ההיסטוריה הפיננסית של העסק ואת ההתנהלות השוטפת מול הרשויות. בעזרת ארכיון מסודר ניתן לשלב בין קלסרים, מגירות ותיקיות ולשמור על סדר וארגון. כל ארכיון נבחר בקפידה על ידי הלקוח ונציגי התעשייה הרלוונטית.

  1. תצוגה

בתעשייה המודרנית כבר לא מסתפקים בתהליכי ייצור בלבד, אלא משקיעים גם בהיבט האסתטי. ניתן לראות הוכחה לכך באופן בו מדפים משמשים לתצוגה. הרבה פתרונות מידוף ממתכת, ברזל, פלסטיק, נירוסטה ואפילו זכוכית משולבים בתוך התעשייה הקיימת. בעזרת תצוגה מרשימה ניתן להניע לקוחות לפעולה ולשפר את המוטיבציה של העובדים בפסי הייצור.

  1. אחסון

שימוש מרכזי של מדפים בתעשייה קשור לאחסון. כאן המטרה היא לחסוך הוצאות על רכישת ארונות ולשלב בין אחסון לטווח קצר, בינוני וארוך. בתוך מחסן תעשייתי מזמינים פתרונות מידוף על פי רוחב, עומק, הפרשי גובה בין מפלסים וגובה מקסימאלי. התפקיד של בעלי המחסן הוא לתכנן את המידות ולוודא שהן מתאימות. אפשר גם להזמין פתרונות מידוף בצירופים שונים או לתת עדיפות משקלים קלים עד קלים מאוד. אלו משקלים של 10 ק"ג עד 80 ק"ג עומס על מדף בודד והם קיימים בעיקר בתעשייה הפרטית.

  1. קירור

יש מפעלי תעשייה בענף הקירור שבהם משתמשים במדפים כדי לאחסן ציוד שדורש טמפרטורות מסוימות בלבד. הדגש הוא על קירור ולא הקפאה, כי קשה להגיע בתוך חלל גדול של המחסן לטמפרטורות נמוכות. מצד שני, פתרונות המידוף חוסכים בהוצאות חשמל ואנרגיה. ניתן לגשת אליהם בקלות ואפשר להרים אליהם מוצרים בעזרת מלגזות, במות הרמה ועוד. הקירור מתבצע לפי צרכי הלקוח ותוך התאמה לסטנדרטים המקובלים בענף.

  1. חיסכון במקום

השימוש העיקרי במדפים בתעשייה הוא לצורך חיסכון במקום. ניתן לבנות פתרונות מידוף נייחים או מודולאריים, להגביה אותם עד התקרה ולשלב אותם באולמות תצוגה ומחסנים גדולים. הם חוסכים במקום ולכן גם בהוצאות תפעול ותחזוקה. פתרונות מידוף לא צוברים בלאי ושחיקה וההשקעה בהם היא בדרך כלל חד פעמית. מעבר לכך, תמיד ניתן להתייעץ עם אנשי מקצוע כדי לשלב בין פתרונות מידוף לבין ארונות או מגירות.

 

About preston rudd

בלוגר מקצועי כבר כמה שנים אוהב את חיי הבלוג והכתיבה
x

Check Also

ריהוט גינה

מרפסות ואזורי ישיבה של ריהוט גינה

לפעמים זה טוב לברוח החוצה בזמנים של רגיעה. ועדיין, בעולם העמוס של היום אנחנו נוטים להישאר בתוך הבית ומעדיפים את הספה הנוחה מאשר האוויר של הצלול שבחוץ. נסו לנטרל את האינסטינקט הזה בכך שתתכוננו במודע לפינה שקטה ושלווה בחוץ, סביר להניח שתגררו את מחצלת היוגה החוצה בבוקר שמשי או שתיהנו מארוחת ערב בערב סתווי נעים. עבור תושבי העיר זה תמיד מאבק כדי למצור מרחב חיצוני ראוי. אבל אפילו עבור אותם אנשים שחיים בכפר עם גן גדול לרשותם, ניתן עדיין לומר הרבה על יצירת פינה נוחה וסגורה בחוץ. מרפסת מעבר כמו בבית מלון המובילה ישירות מחדר השינה או חדר הישיבה היא ...