מחירי פרקטים

כאשר אנו משפצים את ביתנו או בונים בית חדש מאפס אנו יודעים כי קיימות מגוון רחב של אופציות לריצוף הבית, החל משיש, דרך מרצפות קרמיקה, ריצוף אבן טבעית, אפילו רצפת בטון מוחלק אשר נחשבת לטרנד חדש היא אחת מהאפשרויות, אך האפשרות הפופולרית ביותר וכך גם אחת היקרות היא ריצוף הבית בפרקט. ישנן סיבות רבות מדוע יותר ויותר אנשים כיום מעדיפים להשתמש בריצוף פרקט לבית במקום שלל האפשרויות האחרון כאשר הסיבה המרכזית היא העיצוב. אין מה לעשות, ריצוף פרקט פשוט תמיד נראה טוב יותר, בין אם מדובר על פרקט מעץ מלא ובין אם מדובר על תחליפים לעץ מלא, הפרקט מעניק לבית תחושה יוקרתית יותר ויוצר אווירה נעימה וחמימה יותר בבית. מעבר לכך הרבה יותר נעים ונוח לשבת על פרקט מאשר על שיש קר או רצפת קרמיקה שגם היא קרה יחסית אפילו בימי החורף, דבר שבעיקר בבתים עם ילדים קטנים יעדיפו להימנע ממנו. המחירים של ריצוף הבית בפרקט נעים בקשת מחירים רחבה כאשר המחיר בסופו של דבר יקבע על פי איכות הפרקט ועלות ההתקנה.

העלות של סוגי הפרקט השונים

בראש ובראשונה יש לנו את פרקט הלמינציה, אשר מבחינת איכות החומר הוא נחשב למעט פחות איכותי היות והוא אינו עשוי מעץ למעשה את מתחליפי עץ, כאשר הוא מצופה מלמין ועליו מוטבעת או מודבקת טקסטורה של עץ על מנת שיראה כמו פרקט. הוא אמנם זול יותר אך הוא עמיד יותר בפני נזקים כאלו ואחרים כמו רטיבות, שריטות ועוד. העלות של פרקט למינציה יכולה להתחיל במחיר של כ-70 ₪ למ"ר ויכולה להגיע עד כ-200 ₪ למ"ר בפרקטים איכותיים. כאשר אנחנו מדברים על פרקט מעץ מלא, אשר בו משתמשים אך ורק בעץ טבעי בלבד העלויות עולות במאות אחוזים היות ומדובר בפרקטים מחומר גלם איכותי ביום. העלויות של פרקט טבעי מתחילות בכ-180 ₪ למ"ר ויכולות להאמיר עד ל-700 ₪ למ"ר. פרקט מעץ מלא יש לתחזק אחת לזמן מה על מנת להאריך את אורך חייו. יש לציין כי עליכם לוודא עם מתקין הפרקט כי המחיר למ"ר הוא כולל פאנלים ולוודא מראש מהו מחיר ההתקנה.

About preston rudd

בלוגר מקצועי כבר כמה שנים אוהב את חיי הבלוג והכתיבה

x

Check Also

ספסל מעץ לגינה

איך לבנות ספסל מעץ לגינה

ספסלי עץ לגינה הפכו מצרך פופולארי ונפוץ בקרב בתים ובעלי עסקים בישראל. איפה אנחנו רואים אותם? כשאנו נכנסים למשל לאירוע אליו הוזמנו, לרוב בכניסה ניתקל בפינת זולה כזו או בפינת ישיבה עם כל מיני סוגי של ספסלים חלקם מעץ, חלקם ממתכת ויש אפילו פינות ישיבה מראטן. גם כשאנו סתם הולכים ברחוב, בשכונה או בפארק הציבורי הקרוב לביתנו, תמיד יש איזה כמה ספסלים  שנמצאים שם הן לנוי והן בכדי לשרת אותנו התושבים למנוחה קצרה או המתנה. אין ספק כי ספסלי העץ משדרגים כל חלל בו הם נמצאים הן מבחינה עיצובית והן מבחינה פונקציונלית.   מסתבר שניתן גם לבנות בעצמנו ספסלי עץ ...